Дерев’яний паркан – модне і актуальне огорожу

Після періоду забуття деревина знову набирає популярність, і це не дивно. Незаперечний факт – висушена, оброблена дошка є красивим і екологічно чистим будматеріалом. Але найбільш істотний фактор, який впливає на вибір більшості власників, які бажають облаштувати ділянку, – недорога ціна (це стосується не всіх сортів дерева). Огорожу приватного будинку можна порівняти з верхнім одягом або візитною карткою мешканців. Дерев’яний паркан – не тільки краса, з точки зору психологічного сприйняття, це тепле і комфортне спорудження. Цегла, натуральний камінь, профнастил, метал, викликають більш холодну асоціацію.

Отримати детальнаую інормаціі про дерев’яних парканах .

Переваги дерев’яних парканів:

  • Деревина – природний натуральний матеріал. Крім відсутності шкоди, деякі породи (один з найпопулярніших видів – сосна) виділяються фітонциди, позитивно впливають на здоров’я людини.
  • Деревина легка в обробці і монтажі.
  • Матеріал характеризується температурною стабільністю. Будь-камінь на сонці нагрівається, і після заходу сонця довго віддає тепло. Деревина більш інертна.
  • Існує думка, що дерев’яний паркан не довговічний. Недосвідчені будівельники стверджують, що 8-10 років – максимальний термін експлуатації. Це не правда, правильно висушена і оброблена дошка, з усіх боків покрита захисними шарами, служить 30 років.

Компанія «Альфа-Забір» пропонує своїм Замовникам виключно якісний матеріал. Найбільш затребувані види: сосна першого сорту, висушена з дотриманням технології і оброблена, а також ясен і дуб.

  • Дерево – утилізовано матеріал, після експлуатації забору знаходить маса способів в господарстві для застосування дощок.

До недоліків можна віднести той факт, що деревина вимагає догляду, рідкісного, але все ж обов’язкового. Хоча таку необхідність багато хто сприймає як можливість творчої реалізації. Художні здібності в фарбуванні паркану можна проявити навіть звичайної малярської пензлем, яка значно поліпшить вицвілий шар фарби або лаку. Не секрет, що дерев’яний паркан, не може служити для оборони, це безпосередньо огорожу і обмеження доступу. Показники стійкості і міцності забору цілком прийнятні для захисту приватної території від сторонніх осіб.

Види дерев’яних парканів в різних стилях і напрямках дизайну

При уявній простоті природного матеріалу існує велика різноманітність видів паркану з дерева. За технологією можна виділити глухі, відкриті або комбіновані. Безумовно, перша асоціація – «country», сільський або сільський стиль. В цьому напрямку ідеально виглядають багато варіанти огорожі з дерева.

Паркан, частокіл або дерев’яний паркан . У такій конструкції дошки фіксуються вертикально на лаги, які в свою чергу кріпляться на опорні стовпи. Висота споруди визначає функцію паркану: до 0,5 м служить для декоративного огорожі клумб, 1 м – частіше розділяє зони, а понад 1,5 м – стандартний варіант огорожі території.

Дерев’яний паркан «ранчо» – американський спосіб огорожі в сільському стилі. Хоча за великим рахунком, простота конструкції сприяє застосуванню в усіх культурах. У слов’янському заборостроении схожу модель називають огорожею пасовищного типу.

Сучасне рішення, яке прийшло з Заходу, являє дерев’яний паркан «жалюзі» (вертикальні або горизонтальні вузькі дошки під кутом) , схожі моделі мають назви «ялинка» або «драбинка».

Обов’язково варто виділити стиль в архітектурі «high technology» (хай-тек), що зародився в 1970-х. В його основі лежать прямі лінії, високі технології, метал, пластик. Оброблене дерево, при грамотному дизайні, теж акуратно вписується в цей напрямок.

Один з найактуальніших стилів кінця XX і початку XXI століття – мінімалізм, який виражається відсутністю декору та прикрас. Рівні, оброблені дошки відмінно вписуються в будівлі з таким стилістичним рішенням.

класичний паркан – суцільна конструкція з щільно підігнаних дощок. Для створення міцного і довговічного класичного забору обов’язково споруджується фундамент і цоколь з бетону, цегли або натурального каменю. У фундамент зміцнюються опорні труби, додатково обкладають відповідним матеріалом. Дерево служить заповненням прольотів. Такий паркан частіше називається комбінованим, і на сьогодні є самим ефектним і вигідним для Замовників.

Гармонія з навколишньою природою – головне, що виділяє дерев’яний паркан на тлі кованих або кам’яних. Від досвіду і професіоналізму залежать естетичні показники, довговічність і надійність огорожі. Єдине, що необхідно для отримання забору – знайти кваліфікованого підрядника, який зробить правильні розрахунки, запропонує відповідні дизайнерські рішення і зведе, відповідно до будівельних норм і правил.

[Всего голосов: 0 Средняя оценка: 0]