Ворота з профнастилу своїми руками

Застосування металопрофілю в будівництві сьогодні широко поширене. Вибір додаткових матеріалів і обладнання настільки великий, що змайструвати прості ворота з профнастилу своїми руками для більшості власників заміських будинків не представляє труднощі. Розглянемо переваги і недоліки таких воріт, а також один із способів їх монтажу.

Переваги та недоліки воріт з профнастилу

Так як зробити ворота своїми руками – значить витратити чимало грошей і часу на матеріали і роботу, розумним буде заздалегідь ознайомитися з особливостями металопрофілю.

Переваги цього матеріалу:

  • Мала вага. Монтаж воріт з профнастилу досить простий, конструкція не потребує масивному і витратному фундаменті.
  • Доступна ціна. Зробити ворота з профнастилу може собі дозволити будь-яка сім’я середнього достатку.
  • Широкий вибір кольорів і текстур. Матеріал вдало вписується в пейзаж двору незалежно від стилю, в якому той оформлений.
  • Довговічність. Середня тривалість служби профнастилу становить 25 років. Пошкоджений лист, прикріплений до конструкції, легко замінити на новий.
  • Простота в догляді. Металеві листи спочатку мають захисний шар. Якщо він не порушений в процесі монтажу, таким воротам потрібен мінімальний догляд – їх не потрібно чистити і фарбувати, як дерев’яні або складені з бетонних секцій.
  • Легкість в обробці. Це властивість дозволяє без труднощів різати матеріал, коли виникає така необхідність. Наприклад, вам не складе труднощів зробити ворота з профнастилу з хвірткою, якщо креслення не передбачають наявність окремого входу у двір. Ви також можете надати своїх воріт будь-які обриси – для цього вам знадобляться лише ножиці по металу.

У той же час застосовувати ріжучі інструменти слід лише в разі крайньої необхідності, так як вони можуть порушити захисний шар по лінії зрізу. Розумним рішенням буде попередньо розрахувати площа полотен і замовити профлисти потрібного розміру у виробника.

Поряд з перевагами, ворота з профнастилу мають і слабкі сторони. Незважаючи на привабливі фото і відео новеньких, з голочки воріт, якими заповнений інтернет, слід враховувати наступні факти:

  • Нестійкість до пошкоджень. Довговічність таких воріт багато в чому залежить від акуратності в обігу. Метал, який використовується в виготовленні профлиста, досить тонкий, щоб навіть кинутий невеликий камінь залишав на ньому помітну вм’ятину, не кажучи вже про сильних ударах. Там, де на цегельному паркані не залишиться і сліду, профнастил буде безнадійно зіпсований, і перед власником постане вибір – міняти лист на новий або змиритися з непривабливою вм’ятиною на паркані. При самостійному виготовленні воріт з профнастилу бажано використовувати двосторонню зашиття каркаса.
  • Незважаючи на велику кількість забарвлень, зовнішні якості профлистов досить одноманітні. Виняток становлять варіанти, що імітують дерев’яну, цегельну поверхню або натуральний камінь. Єдина можливість надати воротам індивідуальності – поєднувати листи з іншим матеріалом, який урізноманітнює дизайн. Прикладом можуть служити ворота з елементами ковки – своїми руками або під замовлення.
  • Низьке шумопоглинання. Навіть у вітряну погоду такі ворота, вібруючи, можуть видавати гуркотливі звуки, а в сильний дощ просто перетворюються в веселий барабан.
  • Простакуватий зовнішній вигляд. Нескладні в монтажі і недорогі, ворота з профнастилу і виглядають невибагливо. Втім, для власників, які цінують простоту і практичність, такий варіант – якраз те, що потрібно.

Види металопрофілю: як вибрати матеріал для воріт

Щоб зробити ворота своїми руками, важливо правильно вибрати матеріал, а для цього слід розбиратися в маркуванні профнастилу. Всі існуючі сьогодні види металопрофілю діляться на категорії відповідно з наступними параметрами:

  1. За призначенням.

Н – несучий (покрівельний, для несучих поверхонь).

Цей тип застосовується в якості покрівлі та перекриття, з нього будують гаражі, торгові намети і інші промислові будівлі. Висота гофри може досягати 135 мм. Ворота з такого матеріалу помітно виграють в довговічності і міцності серед інших видів. Це не самий бюджетний варіант, але, без сумніву, самий надійний, якщо говорити про конструкції з металопрофілю. Для жорсткості на поверхню хвиль нанесені додаткові борозенки.

С – стіновий.

Власне, він і був створений для обшивки фасадів, а також для створення огорож. Висота хвилі коливається від 2,5 до 20 мм. Для монтажу воріт бажано брати матеріал з висотою хвилі не менше 10 мм.

НС – несуче-стіновий.

Являє собою проміжний варіант. Він незамінний, коли необхідно зробити покрівлю в господарській будівлі, змайструвати козирок над ганком або вибудувати паркан. Товщина листа може досягати 0,8 мм, що чимало.

МП – металополімерний.

Він ділиться на 3 види – А, B, R. Модифікації А і B підходять для монтажу воріт, а профлисти, які відносяться до групи МП-R призначені для покрівельних робіт.

Зарубіжні виробники маркують свої профлисти інакше. Наприклад, позначення Т-15, Т-20, Т-35 на продукції компанії Ruukki говорять про те, що перший варіант представляє матеріал для фасаду, другий – для фасаду та покрівлі, третій – виключно для покрівельних робіт.

  1. За типом покриття

Листи металопрофілю можуть мати один з наступних видів покриття:

  • Алюцинк (алюмоцинк) – АЦ, AL ZN. Являє собою сплав цинку з алюмінієм і володіє антикорозійними властивостями.
  • Електролітичне цинкове покриття – ЕОЦП. Захищає поверхню від несприятливих погодних умов і механічних пошкоджень. Недолік полягає в тому, що електролітичне цинкування передбачає нанесення дуже тонкого шару, що знижує його захисні якості.
  • Акрил – АК. Являє суміш лаку і фарби, досить популярний сьогодні серед споживачів. Відмітна особливість – великий вибір кольорів. Однак таке покриття нестійкий до механічних пошкоджень і може бути порушено навіть під час монтажу. Крім цього, акрилові фарби чутливі до впливу сонячних променів, і вже через кілька років ворота з профнастилу цієї марки втратять соковитість кольору і потребуватимуть фарбування.
  • Полімерні покриття включають кілька різновидів захисних шарів:
    1. Поліестер (РЕ). Володіє антикорозійними властивостями, не чутливий до перепадів температури. Йому характерні ті ж недоліки, що і електролітичному цинкуванню – тонкий шар, нестійкість до механічних пошкоджень. Різновид цього покриття – матовий поліестер (РЕМА). Функціональні особливості ті ж, але верхній шар має шорстку текстуру. Виграє у глянцевого завдяки більшій товщині шару.
    2. Пластізол. У складі присутній ПВХ (полівінілхлорид) і пластифікатори. Відмінно захищає від температурних і хімічних впливів, від пошкоджень. Наноситься товстим шаром.
    3. Пурал. Речовина, створене на основі поліуретану. Відрізняється міцністю і тому довговічний. Така поверхня дає широкий простір для вибору текстури, на ній можливо тиснення «під дерево», «камінь» і навіть «шкіру». Надовго зберігає зовнішні якості, незважаючи на вплив ультрафіолету. Мінус полягає у високій вартості такого листа.
    4. Полівінілденфторід (PVDF). Самий надійний і при цьому найдорожче покриття. Якщо ви хочете, щоб ворота з металопрофілю служили довго, і можете дозволити собі солідні витрати, листи з таким покриттям будуть найбільш вдалим вибором. Захисний шар запобіжить вицвітання фарби і відлущування навіть в тому випадку, якщо поруч розташована автомобільна траса або солоний водойму.
    5. По висоті гофри

Висота хвилі в маркіровці позначається цифрою, наступного відразу за покажчиком призначення. Висота безпосередньо впливає на жорсткість профнастилу, тому у несучих зразків цей показник значно вищий, ніж у інших. Наприклад, якщо в маркуванні зазначено С8, то перед вами стіновий профлист з висотою хвилі 8 мм. НС20 – універсальний варіант з невеликою хвилею в 20мм, більш відповідний для обробки поверхні стін, ніж для покрівлі.

Так як ворота піддаються великим механічним навантаженням, ніж паркан, для їх монтажу рекомендується вибирати профлисти з висотою гофри не менше 17 мм.

Читаємо маркування профнастилу

Споруда воріт передбачає самостійний вибір матеріалу. Щоб вибрати було простіше, слід звернути увагу на буквено-цифрові позначки на продукції.

Розберемо приклад, де профнастил промаркований наступним чином: С10-0,50-1210-2000. Значить, перед вами профлист, застосовуваний в якості стінового покриття, з невеликою висотою гофри (10 мм) і товщиною 0,5 мм. Ширина листів дорівнює 1210 мм, довжина – 2 м.

Евроштакетнік

Говорячи про воротах з профнастилу, було б несправедливо обійти увагою евроштакетнік. Цей матеріал являє собою розрізані вздовж хвилі профлисти. Планки можуть бути виготовлені методом холодного прокату на підприємстві або нарізані вручну в домашніх умовах.

Зрозуміло, якість першого і другого зразків буде значно відрізнятися. У саморобному штахетник порушена загальна геометрія малюнка, відсутність завальцовки краю робить експлуатацію такого забору дуже небезпечною. Виготовлення таких планок займе час, а результат навряд чи порадує вас. Набагато більш розумним рішенням буде купити готовий евроштакетнік, виконаний відповідно до технології на підприємстві.

Для зведення воріт евроштакетнік застосовується рідко, однак, коли мова йде про дачній ділянці, такий варіант може виявитися оптимальним. Монтаж самої конструкції при цьому не відрізняється від установки воріт з профнастилу. Деякі умільці роблять з цього матеріалу навіть відкатні ворота своїми руками.,

Якими бувають ворота з профнастилу

Найбільш поширені модифікації воріт з металопрофілю діляться на наступні категорії:

  • Орні

Являють собою класичний варіант воріт, мають одну або дві стулки. Переваги полягають в легкості конструкції і простоті монтажу. Такі ворота прості в обслуговуванні, відсутність складних механізмів зводить поломки до мінімуму і полегшує лагодження. Фундамент в даному випадку представлений парою забетонованих стовпів. Ворота можуть бути забезпечені хвірткою, вбудованої в одну із стулок. Головний мінус полягає в необхідності наявності простору для відкривання. Це може стати проблемою, якщо зима видалася сніжною або двір має невелику площу.

  • Відкатні (висувні або консольні)

Головний плюс – можливість заощадити корисний простір двору. Для цих воріт не потрібно багато місця, щоб їх відкрити. Разом з тим ця конструкція складніша, ніж попередня, і має більшу вагу. Полотно рухається по направляючої рейки, відкатувавшись в сторону в момент відкривання воротного отвору. Роликові опори включають по 8 роликів, і термін служби залежить від частоти використання (при дотриманні правил експлуатації до 20 років або до 50 тисяч робочих циклів).

Мінуси даної конструкції полягають в необхідності монтажу спеціального фундаменту і більш короткому терміні служби, ніж у орних воріт. Крім того, зробити ворота відкатні не так-то просто: потрібно вміти правильно розрахувати противагу, інакше рух системи буде утруднено, що спричинить за собою швидке зношування і часті поломки.

  • Розсувні

Представляють різновид воріт. Різниця полягає лише в кількості стулок: у розсувних воріт їх дві, і при відкриванні вони розсуваються в різні боки. Ця система більш складна, ніж попередня, і призначена для більш широких комірних отворів. Застосовується переважно на підприємствах, забезпечуючи можливість в’їзду вантажного автотранспорту. У приватних домоволодіннях монтаж розсувних воріт веде до невиправданих витрат.

  • З верхнім підвісом

Ще одна варіація воріт, забезпечена рейкою, розташованим у верхній частині. Така конструкція дозволяє без проблем відкривати і закривати ворота, навіть якщо двір безнадійно заметён снігом. Верхнє розташування направляючої забезпечує легкий хід воротного полотна. При наявності автоматики це полегшує роботу двигуна і дозволяє заощадити на його потужності.

Недолік системи з верхнім підвісом – обмеження воротного отвору по висоті.

Цей варіант воріт переважно використовується у виробничих приміщеннях, але знайшов застосування і в приватному домоволодінні.

  • Підйомно-поворотні

Виготовляються у вигляді щита, який при відкриванні приймає горизонтальне положення і піднімається вгору. Ця модель найбільш часто використовується в будівництві гаражів, а й в якості оформлення в’їзду у двір їх також можна зустріти.

Головна перевага конструкції полягає в економії простору як навпроти в’їзду, так і по обидва боки від нього. В даному випадку власник не турбується про те, яка ширина забору, прилеглого до воріт, і чи достатньо місця для стулки.

Істотним мінусом виступає висока вартість автоматики в порівнянні з іншими видами автоматизованих воріт. Велике значення для справної роботи має і вага полотна. Якщо ви вирішили використовувати цю модель для гаража, доведеться відмовитися від ідеї утеплити її.

Звичайні або автоматичні?

Ще до того, як зробити ворота своїми руками, слід вирішити, чи плануєте ви автоматизувати конструкцію. Зробити ворота автоматичними можна незалежно від їх моделі, але найбільш зручні в цьому плані відкатні та підйомно-поворотні варіанти.

З розсувними моделями виникають додаткові труднощі: синхронізувати рух двох стулок не так легко, як здається, і для цього буде потрібно не один, а два електроприводу.

Орні автоматизовані ворота – найбільш витратний і непрактичний варіант, який використовується переважно на підприємствах.

Покрокова інструкція як зробити ворота з профнастилу своїми руками

Найпростіша і бюджетна модель воріт – орні і не автоматизовані. Щоб зробити самостійно складніші ворота, потрібен серйозний досвід в області будівництва, тому зупинимося на даному варіанті.

Пристрій воріт починається з креслення. Для прикладу візьмемо конструкцію шириною в 400 см і заввишки в 200 см. Висота опор розраховується наступним чином: висота воріт над землею плюс 150 см. Такий запас потрібен, щоб уникнути просідання воріт.

Розрахунок матеріалів

Для рами професіонали рекомендують брати профільну трубу 40 × 20 мм.

  • Обчислити потрібну кількість труби можна наступним чином:
  1. Ширину стулки множимо на 6.
  2. Висоту стулки множимо на 4.
  3. Складаємо отримані результати: 2 × 6 + 2 × 4 = 20. 20 метрів труби знадобиться для каркаса.
  • Обчислюємо довжину діагоналей, які знадобляться для додання каркасу жорсткості. Тут вам на допомогу прийде теорема Піфагора з формулою довжини однієї діагоналі (гіпотенузи): 2² (ширина стулки в квадраті) + 2² (висота стулки в квадраті) = 8

Довжина діагоналі дорівнює √8, тобто приблизно 2,83.

Таким чином, для чотирьох діагоналей знадобиться чотири додаткові труби завдовжки 283 см.

Як ребер жорсткості можна застосувати і маленькі діагоналі, розміщені по кутах стулок, але це значно збільшить парусність воріт, тому бажано все ж зробити повноцінні діагоналі. Загалом потрібні 10 відрізків труби по 2 м і 4 відрізка по 2,83 м.

  • Необхідна кількість металопрофілю для двох стулок – 2 × 2 + 2 × 2 = 8 м².

Опори виготовляються з металевих труб квадратного перетину обсягом не менше, ніж 100 × 100 мм з товщиною металу від 5 мм. Можна використовувати в цих цілях і швелер 14 або 16. Якщо швелер меншого обсягу, то два відрізки зварюються в короб. Висота кожної опори 350 см. Опори слід обробити антикорозійним складом.

Для більшої стійкості до кожного з стовпів в двох місцях приварюють металеві хрестовини шириною від 50 до 100 см. Одна кріпиться до нижнього кінця опори, друга – на рівні 20 см від поверхні землі.

Фундамент

  1. Відзначаємо на землі місце установки опорних стовпів.
  2. Бурим або копаємо ями глибиною 150 см і діаметром 50 см.
  3. Насипаємо в яму гравійно-піщану подушку висотою 20 см.
  4. Утрамбовуємо подушку, поливаємо і даємо просохнути, щоб шар піску злежався.
  5. Обертаємо нижню частину стовпа руберойдом.
  6. Строго вертикально виставляємо стовп, звіряючись з рівнем, і фіксуємо.
  7. Заливаємо бетон.
  8. Розрівнюємо поверхню бетону навколо опори.
  9. Поки розчин не схопився, повторно перевіряємо правильність положення стовпа за допомогою рівня і в разі необхідності виправляємо недоліки.

Рама і полотно

Елементи каркаса зварюються воєдино зі строгим дотриманням прямих кутів. Для початку деталі «прихоплюють» точково, і тільки після ретельної перевірки кутів і пропорцій конструкція збирається остаточно.

До каркасу і опорам приварюються петлі і запірний механізм, що запобігає мимовільне розорювання воріт від поривів вітру. Всі зварювальні шви обробляються.

Рама монтується на стовпи, після чого вся конструкція фарбується.

Після висихання фарби на каркас кріпляться профлисти і врізаються замки.

Співпраця з компанією АЛЬФА-Забір – вірне рішення

Зробити ворота самому – справа непроста, але цікаве. Володіючи належними навиками, ви можете виконати цю роботу і заощадити чимало коштів. Моральне задоволення при вигляді результату вкладеної праці послужить додатковим бонусом.

Однак не кожен домовласник має потрібними вміннями і достатньою кількістю часу, щоб займатися будівництвом. Тим більше, що багато сучасних моделей вимагають спеціальних знань і устаткування. Наприклад, ворота з елементами ковки набагато більш складні у виконанні, ніж звичайне полотно з профлиста. А саморобні ворота відкатні вимагають від майстра вміння вибрати і встановити автоматику.

Якщо ви зіткнулися з подібними труднощами, компанія АЛЬФА-Забір готова взяти їх на себе. Наші фахівці проконсультують вас в питанні вибору моделі воріт і матеріалу, грамотно розроблять креслення будь-якої складності. Робота буде виконана з урахуванням всіх ваших вимог в стислі терміни. Якщо у вас виникли питання, з нами можна зв’язатися по телефону або електронною адресою, зазначених на сайті.

[Всего голосов: 0 Средняя оценка: 0]