Багато хто мріє купити земельну ділянку або привести в порядок вже наявний. Але це тільки початок великої справи, що має пряме відношення до трудових і фінансових витрат. Будь етап колись закінчується, і починається час пожинати плоди своєї діяльності. Як швидко і наскільки ефективні результати вийдуть в результаті, залежить від того, як грамотно землевласник підійшов до питання позначення кордонів і оформлення ділянки.
Як правильно встановити паркан?
Сусідські розбіжності через території – життєва ситуація. Що б захистити себе від конфліктів краще підходити до питання межі з сусідами з юридичного боку. Знаходження поворотних точок приватних кордонів виділено в земельно-кадастрової документації. Сьогодні розмежування проводиться за допомогою GPS або електронного тахеометра. Незважаючи на те, що закон зобов’язує жити сусідів в мирних відносинах, він не визначає правила розміщення об’єктів на ділянці. Тому часто зустрічаються суперечки через те, що туалет будують поруч із сусідською альтанкою, і схожими розбіжностями. У ЗМІ можна знайти масу схем оптимального розташування.
Стаття 106 Земельного кодексу України визначає, що паркан між співвласниками будується за погодженням сторін, з матеріальними витратами в рівних частках. Якщо інше не передбачено сторонами. Паркани, поставлені загальними зусиллями, є спільною власністю, знесення або зміну якої відбувається за обопільного бажання.
Будівництво будинку закінчується зведенням паркану. Сторони периметра огорожі, не стикаються з сусідами, зводяться господарем на власний розсуд. Існує багато видів зборів. Перерахуємо найпопулярніші:
- Цегляний суцільний і комбінований паркан. У продажу представлений асортимент рядового, силікатної, декоративного, клінкерної цегли.
- Огорожа з каменю. Найчастіше застосовується облицювання з вапняку, пісковика, граніту. Хітом дизайнерської ідеї на сьогодні є габіони – дрібний натуральний камінь насипом в металевих сітках.
- Стіни з штучного каменю, блоків.
- Огорожа з металу – профнастил, блок-хаус.
- Різноманіття дерев’яних огорож: штахетник, брус оциліндрований, ялинка або жалюзі з дошки, та інші.
- Прозорі зварні секції і сітка рабиця.
- Комбіновані паркани, що включають використання різних матеріалів.
Вид конструкції по демаркаційної межі між ділянками сусідів законодавством не регулюється, тому вимагає компромісного рішення між обома сторонами. Найчастіше використовуються недорогі варіанти: профнастил, металеві оцинковані сітки та секції, дерево.
Як виконати красиве і функціональне планування?
Для чіткого візуального сприйняття попередню планування краще нанести на папір. Якщо будівлі вже є, то вони наносяться в першу чергу. Потім виділяються комунікації: труби, насоси, колодязі, дренаж та інше. І обов’язково дороги: вихід з двору, парковка і ворота, внутрішні стежки.
Розумно складене зонування проводиться з урахуванням інженерно-геологічні даних: висота залягання грунтових вод, особливості рельєфу, промерзаемость і вспучіваемость грунту. Санітарними службами розроблено норми розташування об’єктів у дворі, які не є обов’язковими до застосування. Від житлової будови до вуличного туалету відступається мінімум 12 м. А от кухні до компосту або тваринного блоку не менше 7 м. Дерева висаджуються на відстані 5 м від будинку – вказану відстань попереджає затемнення освітлення. Але в літню спеку густа крона є ідеальним порятунком від напруження даху, тому відстань визначається самостійно.
Типова схема дизайну передбачає поділ на зони: житлова, дитяча, відпочинку, для рослинництва і тваринництва. Особливості грунту покажуть, в якому місці краще розташувати город і сад. Якщо грунт бідна, то доведеться неодноразово завозити чорнозем або добрива. Дитячу зону доцільно облаштувати, там, де неродючий грунт. Територія засипається піском.
Підхід до зонування з точки зору ландшафтного дизайну
Від загального стилю залежить сприйняття всієї ділянки. На прийоми і способи дизайну впливають величина та специфіка рельєфу. Оформлення ділянки може мати чіткі геометричні форми і природний хаотичний ландшафт.
Багатьох турбує нерівний рельєф, але абсолютно марно. завдяки підпірною стінах можливо вирівняти ділянку, і оригінально оформити. Правильне зведення, здатне витримати натиск грунту протягом багатьох років, доцільно довірити професіоналам. Зонування проводиться такими способами як: висадка рослинності, спорудження підпірних і декоративних стін, парканами різної висоти. А також фактурними стежками, вертикальним закріпленням витких рослин, клумбами і газонами.
Якщо Ви не хочете займатися дизайном, то замовте підпірні стіни з натурального каменю, насадите зеленої рослинності, замовте хвіртку і ворота. Такі три кроки забезпечують гармонійний вигляд, завжди радує красою і теплом.