Як правильно облаштувати кордони і зробити зонування ділянки

Багато хто мріє купити земельну ділянку або привести в порядок вже наявний. Але це тільки початок великої справи, що має пряме відношення до трудових і фінансових витрат. Будь етап колись закінчується, і починається час пожинати плоди своєї діяльності. Як швидко і наскільки ефективні результати вийдуть в результаті, залежить від того, як грамотно землевласник підійшов до питання позначення кордонів і оформлення ділянки.

Як правильно встановити паркан?

Сусідські розбіжності через території – життєва ситуація. Що б захистити себе від конфліктів краще підходити до питання межі з сусідами з юридичного боку. Знаходження поворотних точок приватних кордонів виділено в земельно-кадастрової документації. Сьогодні розмежування проводиться за допомогою GPS або електронного тахеометра. Незважаючи на те, що закон зобов’язує жити сусідів в мирних відносинах, він не визначає правила розміщення об’єктів на ділянці. Тому часто зустрічаються суперечки через те, що туалет будують поруч із сусідською альтанкою, і схожими розбіжностями. У ЗМІ можна знайти масу схем оптимального розташування.

Стаття 106 Земельного кодексу України визначає, що паркан між співвласниками будується за погодженням сторін, з матеріальними витратами в рівних частках. Якщо інше не передбачено сторонами. Паркани, поставлені загальними зусиллями, є спільною власністю, знесення або зміну якої відбувається за обопільного бажання.

Будівництво будинку закінчується зведенням паркану. Сторони периметра огорожі, не стикаються з сусідами, зводяться господарем на власний розсуд. Існує багато видів зборів. Перерахуємо найпопулярніші:

  1. Цегляний суцільний і комбінований паркан. У продажу представлений асортимент рядового, силікатної, декоративного, клінкерної цегли.
  2. Огорожа з каменю. Найчастіше застосовується облицювання з вапняку, пісковика, граніту. Хітом дизайнерської ідеї на сьогодні є габіони – дрібний натуральний камінь насипом в металевих сітках.
  3. Стіни з штучного каменю, блоків.
  4. Огорожа з металу – профнастил, блок-хаус.
  5. Різноманіття дерев’яних огорож: штахетник, брус оциліндрований, ялинка або жалюзі з дошки, та інші.
  6. Прозорі зварні секції і сітка рабиця.
  7. Комбіновані паркани, що включають використання різних матеріалів.

Вид конструкції по демаркаційної межі між ділянками сусідів законодавством не регулюється, тому вимагає компромісного рішення між обома сторонами. Найчастіше використовуються недорогі варіанти: профнастил, металеві оцинковані сітки та секції, дерево.

Як виконати красиве і функціональне планування?

Для чіткого візуального сприйняття попередню планування краще нанести на папір. Якщо будівлі вже є, то вони наносяться в першу чергу. Потім виділяються комунікації: труби, насоси, колодязі, дренаж та інше. І обов’язково дороги: вихід з двору, парковка і ворота, внутрішні стежки.

Розумно складене зонування проводиться з урахуванням інженерно-геологічні даних: висота залягання грунтових вод, особливості рельєфу, промерзаемость і вспучіваемость грунту. Санітарними службами розроблено норми розташування об’єктів у дворі, які не є обов’язковими до застосування. Від житлової будови до вуличного туалету відступається мінімум 12 м. А от кухні до компосту або тваринного блоку не менше 7 м. Дерева висаджуються на відстані 5 м від будинку – вказану відстань попереджає затемнення освітлення. Але в літню спеку густа крона є ідеальним порятунком від напруження даху, тому відстань визначається самостійно.

Типова схема дизайну передбачає поділ на зони: житлова, дитяча, відпочинку, для рослинництва і тваринництва. Особливості грунту покажуть, в якому місці краще розташувати город і сад. Якщо грунт бідна, то доведеться неодноразово завозити чорнозем або добрива. Дитячу зону доцільно облаштувати, там, де неродючий грунт. Територія засипається піском.

Підхід до зонування з точки зору ландшафтного дизайну

Від загального стилю залежить сприйняття всієї ділянки. На прийоми і способи дизайну впливають величина та специфіка рельєфу. Оформлення ділянки може мати чіткі геометричні форми і природний хаотичний ландшафт.

Багатьох турбує нерівний рельєф, але абсолютно марно. завдяки підпірною стінах можливо вирівняти ділянку, і оригінально оформити. Правильне зведення, здатне витримати натиск грунту протягом багатьох років, доцільно довірити професіоналам. Зонування проводиться такими способами як: висадка рослинності, спорудження підпірних і декоративних стін, парканами різної висоти. А також фактурними стежками, вертикальним закріпленням витких рослин, клумбами і газонами.

Якщо Ви не хочете займатися дизайном, то замовте підпірні стіни з натурального каменю, насадите зеленої рослинності, замовте хвіртку і ворота. Такі три кроки забезпечують гармонійний вигляд, завжди радує красою і теплом.

[Всего голосов: 0 Средняя оценка: 0]