Що б виділити кордону приватної власності прийнято зводити паркани . І це зрозуміло, мало кому сподобається, якщо його життєдіяльність розглядається і оцінюється іншими людьми. Навіть коли це відбувається мимохідь. Ринок будматеріалів представляє великий асортимент, призначений для зведення огорож. Тільки з металу випускається штахетник, листова сталь, блок-хаус, сітка секційна і натяжна. Безперечний лідер – паркан з профлиста . Універсальність, довговічність, простота установки, акуратний зовнішній вигляд, шумоізоляція – властивості, які спонукають багатьох вивчити, як зробити або побудувати паркан з профнастилу своїми руками?
Технології, завдяки яким можна встановити паркан з профнастилу
Спосіб зведення залежить від особливостей ґрунту місцевості, рельєфу і виділеного бюджету. Найдешевший, але надійний варіант – побудувати паркан з профнастилу з бетонуванням стовпів. Дорожче обійдеться спорудження на фундаменті. Існують обгрунтовані причини, які вимагають надійного закріплення. Основна – пучиністий або пухкий грунт. Важливо й те, що дотик профлиста сирої землі значно прискорює псування металу.
Якщо грунт твердий, то застосовують спосіб, в якому забивають опору на глибину 1,20 м. Зазначена величина обгрунтована показниками промерзаемості грунту в Київській області. Ручний процес здійснюється ударом кувалди через дерев’яну прокладку. Механічний спосіб утворення свердловини виконується копром. Так як правильно і рівно встановити стовпи для забору з профнастилу досить важко, багато хто звертається до послуг спеціалізуються компаній, наприклад, «Альфа-Забір». Якщо Ви хочете отримати більш цікавий дизайн, то варто звести цегляний паркан з профнастилом своїми руками. Несуча частина зі штучного каменю здатна простояти багато десятиліть, захищає профлист, і ідеально гармонує з цегляними будинками, які присутні в більшості дворів. Щоб побудувати гарний паркан з профнастилу з акуратною кладкою цегли, будуть потрібні послуги сторонніх фахівців, ціна за роботу яких збільшує кошторис. |
Основні етапи, яких дотримуються щоб правильно встановити паркан з профлиста зі стовпчиками своїми руками:
- Для грамотного виконання роботи необхідно витратити час на складання ескізів і креслень з виділенням воріт, і хвіртки в схемі. Суцільний або комбінований варіант грає важливу роль при розрахунку вартості. Розмітка виконується за допомогою кілочків і мотузки.
- Опорні стовпи частіше розміщують кожні 2,5 м. В намічених місцях проводяться ями на глибину 1-1,5 м, що забезпечують зміцнення бетоном. Особливу увагу слід приділити вертикальному вирівнюванню стовпів.
- Після повного висихання протягом декількох днів приварюються лаги. Зварювання – найнадійніший спосіб. Для 2-х метрової висоти необхідно дві поперечних труби (верх і низ). Понад 2-х метрів паркан вимагає трьох лаг (зміцнюється центр).
- Останній етап – кріплення профнастилу внахлест (на 1-2 хвилі), і накриття декоративними планками і заглушками.
Як вибрати профільований лист для огорож?
Лицьова стіновий матеріал зроблений зі сталі, яка піддається корозії. Захист від втрати цілісності виконується двома способами:
- Оцинковка. 275 г цинку на квадратний метр листа, це збільшує товщину на 90 мкм за рахунок покриття. Такий матеріал використовується для тимчасового огородження будівельних майданчиків. Термін придатності від виробника вимірюється п’ятьма роками.
Алюмоцинк (АЦ) в два рази довговічніше. Буває і АК – алюмінієво-кремнієве покриття.
- Полімерне покриття. Це той же оцинкований лист, але з ґрунтовкою і поліефірним шаром. Термін експлуатації обчислюється десятиліттями. Великий асортимент забарвлень дозволяє підібрати ідеальний дизайн огорожі, що імітує колір основних будівель. Крім кольору представлений вибір текстур.
Буває одностороння фарбування листа і двостороння. Радимо вибрати другий варіант. Він довговічніше, естетичний, але і дорожче. При будівництві забору з профнастилу своїми руками звертається увага на товщину (менше 0,5 мм для огорож можна застосовувати). Для роботи корисна інформація про середній вазі (5 кг / м 2 ) І марці (С – стіновий лист, НС – універсальний, Н – несучий). Якщо ділянка розташована близько магістралі, то є сенс побудувати подвійний паркан з профнастилу своїми руками. Витрати, відповідно, збільшаться в два рази.
Скільки коштує побудувати паркан з профнастилу?
Що б закріпити профільований лист потрібні стовпи, поперечні лаги, кольорові саморізи по металу (довжина 34-35 мм), декоративні планки з завальцованними краями, заглушки для стовпів. Бажано відразу витратитися і на фарбу в колір листа. Також знадобляться: щебінь, пісок, цемент, грунт. Для забору з профнастилу і цегли, виконаного своїми руками, потрібна цегла рядовий і декоративний, цементний розчин, затирка для швів, капельники, і накриття від дощу. Окремою статтею витрат йде транспортування, демонтаж старих огорож, вивіз будівельного сміття.
Величина периметра ділянки і висота огорожі – головні визначальні бюджет будівництва. Для умовних 50 м 2 знадобиться не менше 30 тис. грн. Закупівлю краще здійснювати у перевірених продавців, якісні матеріали збільшують термін експлуатації. Додатково необхідно продумати ворота з профнастилу і бетонуванні доріжок . Якщо Ви не маєте до будівництва відносини, то рекомендуємо не ризикувати, а користуватися послугами професіоналів.