Паркан з цегли своїми руками

Головні вимоги до матеріалу огорожі навколо приватного будинку – міцність і зовнішня привабливість. Варіантом, що поєднує обидва властивості, виступає цегла. Якщо у власника вже є досвід в домашньому будівництві, то звести простий паркан з цегли своїми руками йому виявиться цілком під силу.

Плюси і мінуси паркану з цегли

Цегла без зайвої скромності можна назвати найпопулярнішим будівельним матеріалом, але аж ніяк не найдешевшим. Ось чому сьогодні в житловому будівництві його все частіше замінюють більш доступними матеріалами, нехай і непомітними зовні. Стіна, покрита штукатуркою, буде виглядати незмінно, будь вона викладена з цегли або газобетону.

Зовсім по-іншому справи йдуть з парканами: з цегли можна викласти справжній витвір мистецтва, яке дасть фору профнастилу і не залишить шансу еврозабором. У той же час кладка паркану з цегли не так проста, як монтаж металопрофілю або готових секцій. Отже, найважливіші плюси цегляних споруд полягають в наступному:

  • Міцність і довговічність. Такий паркан простоїть набагато довше, ніж дерев’яний, і на ньому не залишається вм’ятин від випадкових ударів, як на аркуші металу. У порівнянні з цементними плитами євроогорож цегла також виграє по міцності. Не слід забувати і про безпеку конструкції: такі паркани непросто зламати, вони надійно захищають двір і будинок від зловмисників.
  • А ось варіативність. Різноманітність моделей і стилів зборів, виконаних з цегли, дивно велике. Завдяки можливості поєднувати цей матеріал з іншими – дерев’яним парканом, кованими решітками або листами металу – на світ з’являються справжні шедеври, службовці не тільки огорожею для ділянки, але також стильним декором.
  • Зовнішні якості. Паркан з цегли має добротний і охайний вигляд, він не потребує регулярної фарбування і не має «вивороту» – по обидва боки виглядає привабливо.

Сьогодні на ринку представлені сотні видів цегли різних кольорів – білого, жовтого, червоного, коричневого, оранжевого, малахітового і багатьох інших. Різноманітність текстур не поступається за багатством кольорової палітри. З таким запасом ви вільні втілити в життя будь-яку творчу ідею.

види цегли

Перед тим, як викласти паркан з цегли, майстру належить вибрати з різноманіття зразків той вид, який більше за інших відповідає технічним завданням. За різними параметрами матеріал ділиться на кілька категорій.

склад

На підставі складу компонентів, з яких виготовлений цегла, всі зразки діляться на дві групи:

  • Керамічний. Виготовляється з глини, яка піддається випалу. Застосуємо як для рядової кладки, так і в якості декоративного оздоблення.
  • Силікатна. Основними компонентами виступають вапно і кварцовий пісок. Вартість такого матеріалу нижче, ніж керамічного, так як виробник економить значну суму на випалюванні: вапняно-піщаний цегла не обпалюється. Він більш міцний, але вбирає набагато більше вологи, тому не годиться для зведення цокольних поверхів будівель. Зате для того, щоб побудувати цегляний паркан (за винятком цоколя), він придатний на всі 100%.
  • Цегла-сирець. Виготовляється з необпаленої глини. Головне і єдина перевага полягає в низькій вартості. Ні міцністю, ні привабливим зовнішнім виглядом не володіє, хоча в жарких посушливих районах все ще використовується в якості матеріалу для огорож, господарських будівель і навіть невисоких житлових будинків. Переважно це сільська місцевість з низьким рівнем життя.

Області застосування

Існує два основних напрямки, в яких використовується цегляна кладка:

  • зведення конструкцій – стін, перекриттів, кладка фундаменту.
  • облицювання готових споруд.

Наскільки застосуємо той чи інший вид цегли в кожному з цих напрямків, залежить в першу чергу від його міцності. Для зборів використовуються практично всі різновиди цегли, ви можете виконати кладку з силікатної або клінкерної цегли, облицювального або будівельного, гладкого або рваного.

А що всередині?

Наявність і площа пустот в цеглі безпосередньо впливає на його міцність, теплопроводящие особливості і вага. Залежно від цього показника цегла ділиться на наступні категорії:

  • Повнотіла. Порожнеч немає взагалі або є кілька невеликих, і їх обсяг не перевищує 13% обсягу всього цеглинки.
  • Пористий або поризована. Забезпечує теплозахист за рахунок великої кількості наскрізних порожнин, які надають цеглі подібність з сотами, і пористої структури. До складу входять органічні компоненти – порізатори (солома, деревна тирса) і мінеральні добавки.
  • З наскрізними порожнечами.
  • З некрізними порожнечами.

Співвідношення між загальним обсягом цегли і об’ємом пустот впливає на його теплоізоляційні властивості і міцність. Чим більше порожнеч, тим нижче міцність і вище теплозахист. І навпаки – відсутність отворів і щілин робить цеглу міцним, але зберігати тепло він буде слабкіше пустотілого.

Для зведення огорожі краще вибирати цегла з мінімальною кількістю пустот, так як міцність в даному випадку стоїть на першому плані, а здатність до теплоізоляції і зовсім не потрібна.

міцність

Міцність цегли позначається наступним чином: вказується буква М з числом, яке відповідає запасу його міцності. Наприклад, цегла з позначкою М100 витримує навантаження 100 кг на 1 м².

Марка міцності варіюється від М25 до М300, таким чином на ринку будматеріалів представлені цеглини, кладка з яких здатна встояти при навантаженні від 25 кгс / м² (кілограм-сил на квадратний метр) до 300 кгс / м². Зрозуміло, область застосування безпосередньо залежить від цих показників.

Клінкерна цегла вважається найміцнішим. Створюється шляхом повного випалу глини особливого сорту, і запас його міцності достатньо великий, щоб застосовувати в якості покриття для тротуарів і алей. Показники міцності клінкерної цегли варіюються від М300 до М1000.

Найкрихкіший цегла – з горизонтальними порожнечами. Його міцність становить від М25 до М100. Він фактично наповнений повітрям і чудово захищає будівлю від перепадів температури, але для зведення огорожі погано підходить.

Об `єм

Щоб правильно розрахувати загальний обсяг необхідного матеріалу, потрібно знати обсяг обраного цегли. При покупці слід приділити цьому питанню особливу увагу і поцікавитися у продавця розмірами.

Щодо обсягу, існує три стандартних категорії цегли:

  • одинарний (250мм × 120мм × 65мм);
  • полуторний (250 мм × 120 мм × 88мм);
  • подвійний (250 мм × 120 мм × 138 мм).

Крім стандартних цегли існують фасонні, що володіють нестандартної формою. Такі екземпляри застосовуються в кладці декоративних елементів будівель, парканів для дачі, арок, фігурних огорож, а також для створення закруглених кутів будівель.

Стійкість до морозів

Клас морозостійкості, як і міцності, прийнято позначати за допомогою спеціального маркування. Для цього використовується буквено-цифрове позначення: F15, F25, F35 і F50.

Цифри в даному випадку вказують на кількість циклів повного замерзання і відтавання, які цегла здатна перенести без наслідків, тобто залишаючись цілісним.

Так як побудувати паркан з цегли – значить піддати матеріал впливу вітрів і злив, сонячних променів і морозів, стійкість його до температурних перепадів заслуговує пильної уваги. Цеглини, з яких виконаний паркан, не захищені хоча б з одного боку від негативних погодних впливів, як це буває при будівництві будинку.

Таким чином, в широтах, схильних до серйозних коливань температур, для зведення огорожі слід вибирати цегла з морозостійкістю не нижче F35.

Говорячи про стійкість до температур, не можна не згадати про існування шамотного цегли. Цей різновид має вогнетривкими властивостями, так як майже на 80% складається зі спеціальної вогнетривкої глини. Щоб звести паркан для дачі, шамотна цегла не потрібен, тим більше що його ціна набагато вище звичайного облицювальної.

Вибір додаткового матеріалу

Від матеріалу, з якого будуть виконані простінки, залежить не тільки зовнішній вигляд забору, але і стійкість. Наприклад, якщо це будуть легко продуваються ґрати або штахетник, проблем не виникне. Секції з листів профнастилу та суцільна кладка підвищують парусність, і паркан потребує додаткового зміцнення. Для цього застосовуються анкера, передають навантаження стовпів.

Ковані решітки самі по собі служать неабиякою навантаженням для стійок, і ті спочатку потребують у внутрішньому армуванні за допомогою металевих стовпів.

Існує кілька видів стійок, нескладних у виконанні, і тому популярних:

  1. Суцільні. Армуються за допомогою одного або декількох металевих прутів арматури. Всередині не мають порожнини.
  2. Колодязні. Забезпечені металевою трубою, яка виконує роль внутрішньої стійки. Труба спочатку бетонується в грунт на глибину, рівну глибині промерзання. Вона не пов’язана конструктивно з кладкою, але все стійки з’єднані обв’язкою по фундаменту і в цоколі. Така конструкція більш надійна і популярна, ніж попередня.
  3. З внутрішнім в’язаним каркасом. Найпопулярніший варіант. Для поздовжніх стрижнів слід брати арматуру товщиною 16 мм і більше, для поперечних хомутів – 8 мм. Розташовуються хомути на відстані 20 см один від одного.

Споруда цегляної огорожі в деталях

Якщо ви цікавитеся, як зробити цегляний паркан самостійно, значить ваш досвід в будівництві не так уже й великий. Тому з безлічі зразків і конструкцій ми виберемо найбільш простий варіант у вигляді опор з простінками між ними.

Це буде паркан в півцеглини (тобто шириною 12 см) і стійками в півтора цегли. Висота огорожі буде 180 см, в ньому передбачені отвори для хвіртки і воріт (4 м і 1 м відповідно).

Для зручності будівельні роботи можна поділити на кілька етапів.

Проектування і розмітка

Робимо заміри, малюємо схему і намічаємо кордону майбутнього паркану за допомогою кілочків і мотузки. Кілочки вбиваємо на відстані 1 м один від одного. Простягаємо мотузку, відзначаємо місця для стовпчиків, не забуваючи позначити простір для розташування хвіртки і воріт. Найкраще виділити для них місце навпроти входу в будинок і в’їзду в гараж відповідно.

На особливу увагу на цьому етапі заслуговують кути. Слід переконатися за допомогою кутника, що вони прямі, інакше пізніше виправити помилку буде складно.

Тим же способом натягуємо другий шнур, щоб «доріжка» вийшла 20 см – половина ширини стовпів. Визначаємо центр стовпа. Під кожен стовпчик намічаємо ямку шириною 40 × 40 см і знову перевіряємо всі розміри.

облаштування фундаменту

Робимо траншею, ширина якої дорівнює ширині майбутньої кладки плюс 6 – 7 см. Глибина повинна бути від 80 до 100 см, так як цегляний паркан важить чимало. Ями для стовпів робимо глибиною 1,2 – 1,5 метра. Їх ширина в два рази перевищує ширину траншеї для кладки. Дно і стіни ям і траншеї підрівнюємо.

Труби підстав встановлюються строго вертикально (перевіряємо рівнем) і фіксуються. Мелом на трубах робиться позначка, за якою згодом доведеться залити бетон. Для вірності тут теж застосовується рівень. Якщо для ям планується опалубка, то рівень заливки бетону буде відповідати її висоті – позначки не потрібні.

На дно ями і траншеї насипаємо 10 см піску, поливаємо його водою і утрамбовують. Цей шар потрібен для дренажу та амортизації під час сезонних змін в грунті. Бажано попередньо вистелити дно геотекстилем.

Далі настає черга опалубки. Дошки вибираємо рівні, без цвяхів. З’єднуємо і виставляємо їх так, щоб горизонтальна поверхня залитого підстави була бездоганно рівною.

Укладаємо на піщану подушку армуючої мережу зі сталевих прутів, скріплених дротом. Робиться це так: на кожен простінок заготовляємо 3 – 4 обрізка арматури і на рівних проміжках вертикально встромляє в землю. Висота прутів не повинна при цьому перевищувати висоту майбутнього фундаменту.

На відстані 15 см від дна дротом в’яжемо до прутів поздовжній горизонтальний прут. Другий такий же – на відстані 15 см від поверхні.

Обрана нами кладка буде невеликої ширини, всього півцеглини, тому досить і такого армування. Для фундаменту під кладку в півтора цегли і більше знадобиться друга паралельна нитка такого арматурного каркаса.

Заливаємо бетон. Розчин можна зробити з готової суміші або приготувати свою, змішавши інгредієнти в наступній пропорції:

  • 1 частина цементу;
  • 4-5 частин щебеню;
  • 2-3 частини піску.

Воду додаємо з розрахунку 0,4 – 0,7 від обсягу цементу. Рекомендована марка портландцементу – не нижче 400, а краще – 500.

Готову заливку вирівнюємо за допомогою правила і протикає металевими прутами, щоб дати вийти повітрю. Ущільнення можна здійснити і за допомогою вібратора.

Ще раз перевіряємо правильність положення стовпів, поки не пізно їх поправити.

Як тільки поверхня схопиться, накриваємо її мокрим сукном і даємо від 3 до 4 тижнів, щоб розчин зміцнів. У спекотну погоду слід поливати бетон водою. Опалубку прибираємо не менше, ніж через 10 днів.

Цоколь і стовпи

Цоколь більш інших частин огорожі схильний до впливу негоди, тому його бажано зводити з клінкерної цегли, а не з силікатної.

В першу чергу поверх фундаменту слід покласти на розчин гідроізолірующій шар – руберойд або кілька шарів поліетилену.

Щоб робота виглядала акуратною, вам буде потрібно обмежувач, який виготовляється таким чином:

  1. Беремо дві рейки однакової довжини (близько 15 см) обсягом 10 × 20 і 10 × 40 мм.
  2. З’єднуємо їх за допомогою саморізів таким чином, щоб вийшла конструкція, що нагадує профіль (зовнішній куточок), виконаний з дерева. Обмежувач готовий.

Наносимо розчин навколо труб стійок. Не забуваємо робити перший шар товстіший, щоб в разі нерівностей на поверхні бетону компенсувати їх. Кладемо першу цеглину.

Використовуючи обмежувач з планок, наносимо розчин на бічну грань цегли (укладеного або укладається – на розсуд будівельника). Викладаємо перший ряд першого стовпа і подчищаем нижні шви тим же обмежувачем з рейок.

Перевіряємо горизонти першого ряду першого стовпа за допомогою рівня і натягуємо нитку-орієнтир, по якій будемо класти перший ряд другого стовпчика. Таким чином викладаємо стовпчики висотою в 3 цегли. Порожнечу між ними і трубою поки нічим не заповнюємо.

Викладаємо простір між стовпами (цоколь) на ту ж висоту, що і стовпи, орієнтуючись по натягнутих нитках і перевіряючи горизонти за допомогою рівня.

Заливаємо розчином порожнечу між стінками стовпа і трубою. Укладаємо кладочную сітку, випустивши вільні краю в бік простінка. Продовжуємо викладати стовпи і цоколь за тим же принципом, через кожні 3 – 4 ряди повторюючи армування, що зв’язує стовпи з секціями цоколя.

Коли стовпчики досягнуть висоти цоколя (згідно з планом), настає черга заповнення простінка. Спочатку слід викласти цеглини без розчину, щоб переконатися, що кожен в підсумку ляже на своє місце. Потім викладаємо на розчин по цеглині з кожного боку, відрегулювати їх положення за допомогою обмежувача з рейок і рівня. Після – по протягнутим від них ниткам викладаємо інші цеглини.

Як і раніше, кожні 3 – 4 ряди прокладаємо армуючої сітки. Замість сітки можна використовувати по два пов’язаних металевих прута, якщо ширина кладки дозволяє це. Однак в даному випадку підійде тільки сітка.

Якщо простінки не з цегли

Зрозуміло, якщо в якості простінка планується установка металевих грат або дерев’яного паркану, його монтаж зажадає більш серйозного кріплення, ніж армована сітка.

До труби стійки за допомогою зварювання на потрібній висоті кріплять металеві кронштейни, які виступають за межі стінки стовпа. На них буде триматися решітка або лист металу.

Такі ж кронштейни встановлюють в процесі кладки на стовпи хвіртки і воріт – на них будуть монтуватися петлі.

захисні навершя

Ковпаки для стовпів і навершя для простінків виконують роль декору і захищають конструкцію від негоди. Щоб паркан прослужив довго, бажано відразу ж після закінчення будівельних робіт встановити хоча б козирки над стовпами. Якщо ви не знайомі з тонкощами роботи по металу, найкращим рішенням буде замовити ці деталі у фахівців.

Спосіб кріплення підбирається в залежності від матеріалу і форми стовпів, але частіше за все монтаж проводиться за допомогою клейової або цементної суміші.

5 порад будівельнику

  1. Якщо цеглу перед кладкою занурити на хвилину в воду, вони не будуть «забирати» вологу у розчину.
  2. Не розділяйте в часі установку стовпів і створення іншої частини паркану. Зводити конструкцію одночасно по всій довжині набагато надійніше, ніж окремо.
  3. Перед нанесенням розчину на першу цеглину перевірте розкладку, розклавши цеглини без розчину так, як вони будуть лежати в майбутньої кладці.
  4. Бажано для виконання цоколя зі стовпами брати цеглу одного кольору а для простінка – іншого. Це пожвавить і урізноманітнює зовнішній вигляд забору.
  5. Кілька ложок барвника, додані в цемент, забезпечать кладці стильний вигляд. Кладка з червоної цегли добре поєднується з коричневим розчином, з жовтого – з чорним і т.д.

Представлена вашій увазі схема як побудувати паркан з цегли – одна з найпростіших і доступних. Зведена цим способом конструкція має акуратний і добротний вигляд, вона довгі роки буде захищати вашу ділянку від вітру і недоброзичливців. Однак, щоб звести більш оригінальний і складний паркан з цегли своїми руками, потрібен набагато більший досвід. Вам знадобиться спеціальне обладнання, яке знайдеться в будь-якого домашнього майстра.

Фахівці компанії АЛЬФА-Забір готові виконати найскладніше замовлення на будівництво парканів, монтаж воріт і будь-які інші роботи з облаштування простору навколо приватного будинку або дачі.

Оригінальна німецька обладнання, висока якість матеріалів і відповідальне ставлення до роботи – вагоме доповнення до професіоналізму наших майстрів.

[Всего голосов: 0 Средняя оценка: 0]