Як захистити себе від недобросовісних будівельників?

Коли необхідно встановити новий паркан, поставити ворота або хвіртку, а також зробити навіс або альтанку – постає завдання знайти сумлінного виконавця. Важливими параметрами вибору будівельної компанії є привабливий каталог, доступні ціни та стислі терміни виконання робіт. Здавалося б, знайти таку фірму не складно – інтернет рясніє привабливою рекламою подібних компаній. Однак найчастіше красиві обіцянки залишаються лише обіцянками.

Відомо багато випадків, коли замовник отримував не той результат, на який розраховував. І найприкріше – було витрачено багато часу і грошей. Встановлений паркан з воротами, навіс або альтанка не тільки засмучували своїм зовнішнім виглядом, який був далекий від зразка з каталогу, але і швидко вийшли з ладу, зажадавши додаткових витрат. І, на жаль, такі ситуації – досить поширені, так як ринок послуг сьогодні заповнений недобросовісними будівельниками.

Висока кваліфікація, великий досвід роботи і позитивні відгуки – головні відмінності професійних компаній від недосвідчених новачків. Але, на жаль, замовити неякісні послуги ризикує кожен. Тому необхідно знати, як визначити недосвідченого виконавця.

Як зрозуміти, що виконавець – низькокваліфікований?

Існує кілька ознак, за якими можна знизити ризики і визначити, що ви потрапили в будівельну компанію з сумнівною репутацією і не має достатнього досвіду:

  • Консультація. Професіонали завжди нададуть детальну консультацію з питань виготовлення і установки парканів, хвірток і воріт. Чи не полінується розкласти все робочі моменти «по поличках» і дадуть відповідь навіть на самі каверзні питання. Якщо відношення до вас інше – велика ймовірність, що ви потрапили до непрофесіоналів.
  • Занадто низькі ціни. Найчастіше недобросовісні компанії занижують ціни, щоб залучити більше клієнтів. Не поспішайте купувати «кота в мішку», адже якісне огорожу, навіс або альтанка – не можуть коштувати дешево. Якщо ціна занижена, то ймовірно, ви більше грошей втратите на матеріалах і додаткові послуги.
  • Підозріла кошторис. Витрати на виготовлення і установку повинні бути чітко прописані і обговорені з вами. Якщо виконавець не бажає укладати кошторис і обумовлює витрати на словах – не варто з ним зв’язуватися. Поважаюча себе компанія укладає із замовником договір, підписує кошторис і календарний план виконання робіт.
  • Неувага до матеріалів. Досвідчені фірми працюють з постачальниками матеріалів і комплектуючих безпосередньо і готові надати сертифікати якості використовуваної продукції. Якщо цей момент замовчується, то немає впевненості в тому, що готова конструкція буде досить надійною і довговічною.
  • Відсутність інструменту. В наявності у робочих повинен бути весь необхідний інструмент, при цьому – сучасний, від провідних виробників і високої якості. Якщо до вас приїхали встановлювати паркан з одними лопатами, то ні про яку якість проведення монтажних робіт не може бути й мови.
  • Невизначеність в термінах. Якщо про тимчасових інтервалах встановлення огорож з вами говорять «туманно» і не озвучують точних термінів – ви ризикуєте даремно втратити свій дорогоцінний час. Професіонали завжди чітко обумовлюють строки виконання робіт і неухильно дотримуються встановленого календарного плану.

Ще один важливий показник – відгуки. Не полінуйтеся почитати думки попередніх клієнтів на сайті виконавця і сторонніх інтернет-ресурсах, скориставшись пошуковою системою. Поставтеся до вибору компанії-виконавця з усією серйозністю, і тоді результат не розчарує.

[Всего голосов: 0 Средняя оценка: 0]