Які бувають паркани? Популярні види

огородження можуть відрізнятися по висоті, дизайну, міцності, довговічності і ще масі показників. Те, який варіант встановлений, крім смаку господаря, залежить ще від багатьох факторів: особливості ґрунту, функціональне призначення, величина бюджету і не тільки. По суті, всі паркани мають однакову конструкцію – опорні елементи і заповнення. А за зовнішнім виглядом важко знайти абсолютно однакові паркани. Проте, за останні десятиліття утвердилися кілька найпопулярніших видів.

Паркани з натурального каменю

В історичні часи такі споруди будувалися як оборона і межа розділяє територію. Яскравий приклад – середньовічні замки. Зараз оборона не актуальна, але надійність, шумоізоляція і ефектний дизайн для більшості замовників просто необхідні. В інтернеті маса посібників як побудувати паркан своїми руками, але в принципі для людини, не пов’язаного з архітектурою, будівництвом і дизайном, – це дуже сумнівне вкладення праці і коштів. Детальну інформацію про кам’яних заборах, вироблених компанією «Альфа-Забір», можна отримати тут.

Для будівництва використовують всі види будівельного каменю. Кругляк, валуни, щебінь – найдешевший варіант. Вапняк, піщаник, доломіт, бут – середня цінова категорія. Граніт – елітний і найміцніший варіант.

В остання час в тренді нестандартний підхід для наших широт – паркан з габіонів. Такий дизайн прийшов з західних культур і викликає надзвичайний інтерес.

Огорожа з дерева

Такий вид об’єднує типовість та ультрасучасність. Красу і ефект, обробленої деревини важко переоцінити. Зараз в тренді екостиль, тому багато хто воліє не фарбувати, а розкривати лаком. Велика кількість лісів визначає дешеву ціну дерев’яних огорож. Але слово ‘дешева’ слід розуміти умовно. Найнижча ціна у погано обробленої і недосушений сосни. Хороший будматеріал завжди має відповідну ціну, не кажучи про елітні види дерев (дуб).

Головний недолік – вразливість деревини, але якщо матеріал хорошої якості, і потрапив в руки грамотних будівельників, то довговічність дерев’яної споруди забезпечена. Переваг у дерева велика кількість: екологічність, звукопоглинання, простота виготовлення і монтажу, термостійкість, широкий діапазон творчих рішень. Основні матеріали для спорудження огорожі: дошка, брус, колоди, рідко застосовують товсті гілки і спиляти. Більш детальна інформація про зборах з дерева .

Паркан з цегли

Один з найбільш надійних, красивих і дорогих. Особливо якщо проводиться з декоративних видів або клінкеру. Найдешевший варіант виробляється з червоного рядового або білої цегли. У першому випадку виходить незакінчений вигляд. По-другому – характеристика силікатної штучного кілька поступається керамічному. Довговічність огорожі залежить від властивостей матеріалу, якості цементу і професіоналізму будівельників.

Цегляний паркан – надійний захист і звукоізоляція. Не всі огорожі однаково виглядають з двору і з вулиці, цегла рівноцінний з будь-якого боку. Огорожа може представляти суцільне будівлю або стовпи з заповненням. Чи не маловажно те, що така будова можна багаторазово облицьовувати під фасад будинку або мінливу моду. Більш детальна інформація про парканах з цегли.

забір кований

Таку категорію малоймовірно створити власними зусиллями. Ковані огорожі в усі часи вважалися елітними, і завдяки хитромудрим малюнків, найвитонченішими. Ажурні орнаменти з металу – міцну споруду на багато років вперед, що є витвором мистецтва. Для завершення загального вигляду дизайну території замовляють ковані хвіртку і ворота, ліхтарі, лавочки та інші елементи.

Можна виділити три основні види кованих огорож: декоративні, захисні, комбіновані. Що б закрити вікно двору перехожими ковані елементи зашивають відповідним матеріалом (профнастил, дерево, полікарбонат), або засаджують вічнозеленої густою рослинністю. Можлива дешевша імітація кування – зварні металеві огорожі. Більш детальна інформація про зборах з куванням .

Огородження з профнастилу

Профільований лист – універсальний будівельний матеріал з листової оцинкованої сталі з захисними покриттями. Може представляти суцільний паркан, і бути елементом комбінованого. Суцільний варіант забезпечує захист від цікавих очей, і робить проблематичними спроби залізти на високу гладку стіну. Простота монтажу визначає недорогу собівартість роботи в разі будівництва без фундаменту. Міцне і довговічне споруда краще зводити на фундаменті.

Перевагою профнастилу перед багатьма матеріалами є різноманітний асортимент квітів. Більш детальна інформація про парканах з профнастилу .

зварні 3 D і 2 D панелі

Це акуратне, сучасне, бюджетне огорожу території, на якій допускається або передбачається огляд. Школи і стадіони, сади і дачі, муніципальні заклади і не тільки. Перевага огорожі полягає в антикорозійних якостях, які забезпечені гарячим цинкуванням та полімерними соямі.

Для зведення повноцінного паркану з зварних секцій в комплект входять кріплення, за бажанням Замовника хвіртка і ворота. Більш детальна інформація про парканах з зварних секцій.

[Всего голосов: 0 Средняя оценка: 0]